Mistrzostwa Polski Wushu 2013

Trzynaście medali przywieźli z X Grand International Wushu Festival – Międzynarodowych Mistrzostw Polski Wushu 2013 uczniowie oraz instruktorzy Szkoły Sztuk Walki Irbis. Dla niektórych osób trenujących w naszym klubie były to pierwsze zawody w życiu.

Udało się wywalczyć 5 złotych, 2 srebrne oraz 6 brązowych medali. Dwa złote starty zaliczył Michał Szumiec (forma ręczna południowa oraz forma z szablą). W konkurencji do 12 lat – formy ręczne pokonał aż 18 zawodników. Złoto w formule walk qingda 9-10 lat do 50 kg wywalczył natomiast Filip Suwada. W finałowym pojedynku pokonał innego reprezentanta z Krakowa.

Pod trenerskim okiem Piotra Kowalika do tegorocznych mistrzostw przygotowywała się też wielokrotna reprezentantka kraju Andżelika Stefańska, instruktorka Szkoły Sztuk Walki Irbis. W konkurencji form ręcznych południowych seniorek wygrała z doświadczonymi i utytułowanymi zawodniczkami – Ewą Ciembroniewicz oraz Katarzyną Migdał. W formie z kijem po raz kolejny pokonała Ewę Ciembroniewicz, a także Kingę Dolecką – startujące w barwach Choy Lee Fut Kraków. Oba występy zagwarantowały Andżelice Stefańskiej pierwsze miejsce na podium i dwa złote medale.

Ze srebrnym krążkiem wróciła z Warszawy Ula Papież. Drugie miejsce zajęła w konkurencji form z szablą juniorek do 12 lat. Srebro za formę ręczną południową trafiło do seniora Tomasza Biluta, zawodnika Kung-fu Vo Thuat Thanh Quyen Tarnów oraz instruktora tai chi w Irbisie.
Brązowe medale otrzymali: Wiktoria Baran (forma ręczna i forma z szablą), Gabrysia Baran (forma ręczna), Bartek Filipek (forma z szablą) oraz Tomasz Bilut (formy z bronią krótką różną – sztylety oraz miecz tai chi).

Podczas zawodów bardzo dobrze zaprezentowali się także pozostali juniorzy: Dominik Wójcik, Łukasz Ehrenfeld, Szymon Kądzielawa oraz Jan Szczygieł. Wszystkim należą się wielkie brawa i gratulacje!

Organizatorem X Grand International Wushu Festival – Międzynarodowych Mistrzostw Polski Wushu był Polski Związek Wushu. Zawody odbyły się 24-26 maja w Warszawie i wzięli w nich udział reprezentanci ponad 30 klubów z całej Polski oraz sportowcy m.in. z Czech, Białorusi czy Turcji.

Fotorelacja z wydarzenia: Mistrzostwa Polski Wushu 2013 (Warszawa 2013)

Ostatnie wpisy: