MISTRZOSTWA ŚWIATA WUSHU – CHINY 2012

Reprezentanci Kadry Narodowej Polski i jednocześnie instruktorzy Szkoły Sztuk Walki IRBIS przywieźli z Mistrzostw Świata Wushu Tradycyjnego w Chinach cztery medale. Srebrny i brązowy wywalczyła Andżelika Stefańska, a dwa brązowe krążki otrzymał Tomasz Bilut. W skład polskiej 40-osobowej drużyny weszli zawodnicy klubów z Krakowa, Warszawy, Rzeszowa, Tarnowa, Płocka i Olsztyna. Zdobyli aż 47 medali. Wielkie gratulacje dla całej Reprezentacji Polski Wushu!

W The 5th World Traditional Wushu Championship rozegranych 5-10 listopada w Huangshan w Chinach wzięło udział 96 zespołów praktycznie z całego świata. Wystąpiło ponad 3 tys. zawodników. Warto wspomnieć, że Wushu aspiruje aktualnie do grona sportów olimpijskich. Podczas oficjalnej ceremonii, otwarcia zawodów dokonał Prezydent Międzynarodowej Federacji Wushu, pełniący funkcję I Wiceprzewodniczącego MKOL.

Przypomnijmy, że dla Andżeliki Stefańskiej i Tomka Biluta to była druga wizyta w Państwie Środka na Mistrzostwach Świata. Dwa lata temu odwiedzili Pekin i Shiyan, zaś tym razem zahaczyli o Szanghaj, Huangshan i Hangzou. W 2010 razem zdobyli 3 brązowe medale. Teraz Andżelice zabrakło zaledwie 0,05 punkta do złota, a Tomkowi 0,01 do srebra. Kolejne zawody tej rangi planowane są za kolejne dwa lata także w Huangshan w Chinach.

Gratulujemy Andżelice i Tomaszowi oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych!

MŚ Chiny-Reprezentacja Polski z medalami

Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacjami z wyprawy do Chin:
Mistrzostwa Świata Wushu Tradycyjnego (Huangshan, Chiny 2012) – ZAWODY

Wyprawa Hanzhou – Huangshan – Shanghai – WYCIECZKI

Ostatnie wpisy: