Mistrzostwa Podkarpacia Wushu 2012

Osiem medali: 3 złote, 3 srebrne i 2 brązowe zdobyła reprezentacja Szkoły Sztuk Walki Irbis na III Otwartych Mistrzostwach Podkarpacia Wushu w Rzeszowie. Dla sześciorga naszych uczniów to były pierwsze zawody Kung Fu w życiu.

W skład reprezentacji Irbisa weszli juniorzy: Ula Papież (złoto, brąz), Michał Szumiec (2 srebra), Maciek Filipek (złoto), Bartek Filipek (brąz), Filip Suwada i Szymon Kądzielawa oraz seniorka i instruktorka Kung Fu Andżelika Stefańska (startująca w barwach Fu Hok Kuen Płock, na co dzień instruktor Szkoły Sztuk Walki IRBIS – złoto, srebro). Nad medalową drużyną czuwał trener Piotr Kowalik, utytułowany zawodnik i wieloletni reprezentant Polski na mistrzostwach rangi europejskiej i światowej. Wszyscy startowali w kategoriach „formy ręczne” oraz „formy z bronią” (szabla, kij).

Debiutującym w Rzeszowie zawodnikom raz jeszcze serdecznie gratulujemy występów. Jesteśmy dumni z każdego z Was! Ogromne podziękowania należą się także rodzicom, którzy mocno wspierali naszych uczniów oraz wykazali się sporą cierpliwością i zaangażowaniem przyprowadzając ich na dodatkowe treningi do Irbisa. Pamiętajcie, że to nasz – dzieci, rodziców i trenerów – wspólny sukces.

Organizatorem imprezy w Rzeszowie było Polskie Stowarzyszenie Nia Kwang Chow Gar Kung Fu z Sifu Tomaszem Płazą na czele.

Fotorelacja z zawodów: Mistrzostwa Podkarpacia Wushu 2012

Ostatnie wpisy: