Relacja z obozu – Zawoja 2012

Zimowy obóz sportowy adeptom Kung Fu oraz tancerzom z Centrum Sportu i Szkoły Sztuk Walki IRBIS upłynął przede wszystkim na treningach, ale także na integracyjnych zabawach, grach i konkursach. Nie zabrakło również kuligu, ogniska i dyskotek.

Grupa około 30 naszych podopiecznych w wieku od 7 do 13 lat miała okazję spędzić tegoroczne zimowiska kreatywnie i aktywnie, pod okiem swoich trenerów Anity Tomany i Piotra Kowalika. W stałym planie dnia znajdowały się między innymi: rozruch poranny, trening ogólnorozwojowy, trening specjalistyczny oraz wieczorek tematyczny, w trakcie którego dzieci brały udział w licznych grach, zabawach i konkursach. Sporo emocji wywołała Dyskoteka Walentynkowa, zakończona rozdaniem ręcznie malowanych walentynek.

Podczas zimowisk z IRBISem trenujący Kung Fu poznawali podstawowe techniki posługiwania się bronią (szabla i kij) oraz utrwalali przyswojone wcześniej tradycyjne formy ręczne. Ponadto mogli wysłuchać historii powstania stylu Choy Lee Fut i wielu ciekawostek na temat chińskich sztuk walki. Wieczory filmowe wypełniły tytuły: „Kung Fu Panda 2” oraz „Zakazane Królewstwo” z Jackie Chanem i Jetem Li w rolach głównych. Wszyscy uczestnicy obozu wzięli udział w Turnieju „Makaronowym”, który rozegrano w systemie pucharowym. Zawodnicy wyposażeni w gąbkową broń, aby wygrać musieli zdobywać punkty w pojedynkach jeden na jeden.

Uroczystym podsumowaniem zimowisk był egzamin, który ku uciesze trenerów zaliczyli wszyscy. Obóz z wyróżnieniem zakończyli: Ula Papież, Bartek i Maciek Filipek, Kacper Zabiegaj, Bartek Wojdon, Dawid Podolski, Martyna Brózda, Wojtek Sitek, Mikołaj Gazeel, Miralem Czuba, Ola Kaczmarczyk, Iza Guzik, Filip Świtalski oraz Damian Adamczyk.

Zimowy obóz sportowy zorganizowany przez Centrum Sportu i Szkołę Sztuk Walki IRBIS odbył się w Ośrodku Wypoczynkowym „Zawojanka” w dniach od 12-go do 18-go lutego. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości i woli walki!

Obszerna fotorelacja z wydarzenia w galerii: Zimowy obóz sportowy Zawoja 2012

Artykuł w „Dzienniku Polskim”: Udany zimowy obóz Irbisa w Zawoi

Ostatnie wpisy: