IRBISowe mikołajki w Zabierzowie

Dzień po kalendarzowych Mikołajkach uczniom Szkoły Podstawowej w Zabierzowie dyrekcja w osobie Pani Marty Dudek oraz Centrum Sportu i Szkoła Sztuk Walki IRBIS zorganizowały niespodziankę –  „IRBISowe Mikołajki 2011”.

Pokazy tańca i Kung Fu spotkały się z gorącym przyjęciem licznie zgromadzonych na sali gimnastycznej dzieci i młodzieży. Wsród występujących zaprezentowała się grupa młodych wojowników z Zabierzowa, uczniów podstawówki, którzy na co dzień właśnie tu trenują pod czujnym okiem trenera Artura Maciejewskiego ze Szkoły Sztuk Walki IRBIS.

Podczas imprezy można było naocznie przekonać się na czym polega różnica pomiędzy takimi stylami tańca jak Hip Hop oraz Taniec Współczesny. Tu zaprezentowali się: zespół La Sesite na czele z instruktorkami tańca z Centrum Sportu IRBIS oraz tancerze – wychowankowie klubu, którzy za swój układ choreograficzny przez publiczność nagrodzeni zostali wielkimi brawami.

W programie mikołajek znalazły się również pokazy chińskiej sztuki walki – Kung Fu. Obok grupy „Zabierzowskich IRBISków”: Dawida Podolskiego, Mateusza Gołdyni, Szymona Nowaka, Wiktora Piotrowicza oraz Marcela i Miłosza Habratów, gościnnie wystąpili ich koledzy z grup trenujących w siedzibie klubu w Krakowie, podopieczni trenera Piotra Kowalika. Na pokaz ich składały się techniki ręczne i nożne, uderzenia i kopnięcia na tarcze oraz scenka walki. W układach z  tradycyjną bronią chińską, hakami tygrysimi i halabardą, zaprezentował się Piotr Kowalik.

Po żywiołowej reakcji, oklaskach i okrzykach „Bis! Bis!” wnioskować można, iż „IRBISowe Mikołajki 2011” okazały się nie lada atrakcją dla uczniów Szkoły Podstawowej w Zabierzowie. Po występach była chwila na wspólne rozmowy, podczas których dzieci  z widowni mogły dowiedzieć się czegoś więcej na temat treningówKung Fu prowadzonych w Szkole Sztuk Walki IRBIS.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji „Mikołajkowe pokazy w Zabierzowie 2011”.

Ostatnie wpisy: