TRENINGI

TRADYCYJNE KUNG FU CHOY LEE FUT

Na tych zajęciach poznasz podstawy, a z czasem rozwiniesz zaawansowane umiejętności dotyczące nauki tradycyjnego stylu Kung Fu – Choy Lee Fut rodziny Chan. Ten styl walki cechuje się bardzo mocnymi i stabilnymi pozycjami, których nauka odbywa się poprzez dynamiczne poruszanie się oraz naukę wykorzystywania pracy całego ciała dla zwiększenia siły i dynamiki uderzeń, kopnięć oraz bloków.

Ćwiczący poznają podstawowe techniki w tym uderzenia i kopnięcia na wszystkie wysokości, rozwijające umiejętności pracy w dalekim i średnim dystansie, przy zachowaniu rozluźnionej postawy gotowej do natychmiastowego naprężenia. Stopniowo nauczana technika płynnie przechodzi od dalekiego zasięgu do coraz bliższego, w którym już dominują uderzenia łokciami i kolanami oraz dźwignie na stawy oraz zapasy.

Trening Choy Lee Fut to również nauka posługiwania się tradycyjną bronią taką jak kij i szabla, a dla bardziej zaawansowanych ćwiczących m.in. miecz, włócznia, wachlarz i halabarda. Ćwiczenia obejmują poznanie technik walki, ich praktykę na tarczach treningowych i workach, praca w parach i nauka realnych zastosowań. Całość uzupełnia trening na tzw. drewnianych manekinach „Jong”, które wymagają dużej sprawności i uczą wielu aspektów walki, które trudno rozwijać w inny sposób.

SANDA CHOY LEE FUT

W bardzo bliskim oparciu o techniki Choy Lee Fut uczymy walki sportowej w rękawicach bokserskich. Podczas tych zajęć poświęcamy czas na naukę podstaw walki sportowej, która z uwagi na ograniczenia regułami walki sportowej (SANDA – czyli wolna walka, polega na walce z wykorzystaniem uderzeń i kopnięć oraz rzutów, po których walka nie jest kontynuowana w parterze, lecz ponownie wznawiana w „stójce”) różni się od tradycyjnego Choy Lee Fut Kung Fu. Duży nacisk jest tu kładziony na pracę na tarczach oraz walkach zadaniowych lub luźnych sparringach.

FORMY TAOLU

Nie jest to trening dla osób początkujących, lecz dla tych, którzy od jakiegoś czasu trenują Choy Lee Fut Kung Fu. Ten wszechstronny styl walki zawiera w sobie obszerną ilość tzw. form „taolu”, czyli układów ruchów wykonywanych w pojedynkę lub w parze albo nawet w grupie (tzw. formy podwójne/potrójne itd. – gdzie trenuje się tradycyjnie ułożony układ ruchów ataku i obrony – czyli set sparring, ułożona walka).

Formy rozwijają sprawność ćwiczącego, jego szybkość, siłę i elastyczność. Uczą podstawowych ruchów, aby poznając kolejne formy, uczyć coraz bardziej wyspecjalizowanych i zaawansowanych metod prowadzenia walki. Formy trenują też wydolność krążeniowo-oddechową, precyzję ataków i stabilność pozycji.

Materiał szkoleniowy w Szkole Sztuk Walki IRBIS pozwala na naukę wielu form ręcznych, form z bronią oraz form podwójnych z każdego z trzech nauczanych przez nas poziomów zaawansowania – początkujący, średniozaawansowany i zaawansowany.

Dołącz do szkoły sztuk walki IRBIS

TRENING SIŁOWY (KETTLEBELL + BODYWEIGHT)

Obok Szkoły Sztuk Walki IRBIS w naszym Klubie odbywają się treningi Centrum Kettlebell Kraków – na zajęciach z odważnikami kettlebell oraz treningach pracy z ciężarem własnego ciała wielu naszych adeptów buduje siłę, wytrzymałość, dynamikę, mobilność i elastyczność. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na ten temat na stronie www.kettlebellkrakow.pl

ZAJĘCIA ROZCIĄGANIA

Każdy uczeń Szkoły Sztuk Walki IRBIS wie jak ważnie dla skuteczności walki jest odpowiednia elastyczność mięśni i ścięgien. Elastyczne ciało to też mniej szans na kontuzje, a im jesteśmy starsi tym większy komfort życia im większa siła i elastyczność. Na zajęciach Flexible Steel uczymy, jak stawać się bardziej elastycznymi bez uszczerbku na sile fizycznej, ale też jak zwiększać siłę mięśnia, który jest poddany pracy w pełnym zakresie. Większa elastyczność to szybsze i wyższe kopnięcia oraz więcej czasu na obronę zanim przeciwnik zmusi nas do „odklepania o matę”. Bądź silny i elastyczny – Zostań Flexible Steel!

TRENINGI PRYWATNE

Nie każdy ćwiczący odnajduje się w treningu grupowym. Nie każdy czuje się również gotowy, żeby dołączyć do treningów, ponieważ potrzebuje czasu, żeby wrócić we własnym tempie do formy albo przejść okres rehabilitacji po kontuzji. Uczymy Choy Lee Fut (i nie tylko) też na spotkaniach 1-na-1 lub 2-na-1, podczas których ćwiczące osoby mają trenera oraz salę wyłącznie dla siebie. Bardzo często taki trening to nie tylko nauka tradycyjnego Kung Fu, ale też praca nad zwiększeniem elastyczności, kontroli równowagi, kontroli motorycznej i wszystkiego tego co jest niezbędne, żeby trening Kung Fu był nie tylko zdrowy, ale też łatwiejszy i skuteczniejszy. Nasi trenerzy zajmą się ćwiczącą osobą kompleksowo i od podstaw. Skontaktuj się z nami i ustal termin zajęć dogodnych dla siebie.

WYJAZDY SZKOLENIOWE / OBOZY SPORTOWE

Standardowo nasz sezon treningowy startuje we wrześniu, a kończy się w czerwcu, jednak 2 miesiące wakacji od treningów to dla nas za dużo, dlatego w okresie wakacji organizowane są przez Klub treningi wakacyjna oraz obozy sportowe. Podczas takiego obozu (osobne wyjazdy dla dzieci i osobne dla młodzieży i dorosłych) ćwiczymy wszystko to co niezbędne, żeby poprawiać nasze umiejętności oraz wykraczamy poza standardowy program nauczania Choy Lee Fut Kung Fu, dlatego taki wyjazd nie tylko niesie walory integracyjne, ale również umożliwia jeszcze głębsze poznawanie stylu walki Choy Lee Fut Kung Fu.

Treningi Kung Fu w naszej szkole to: