O SZKOLE

Szkoła Sztuk Walki IRBIS to jedna z najbardziej profesjonalnych placówek w Polsce pielęgnujących tradycję chińskiej sztuki walki Kung Fu. Nasz Klub mieści się przy ul. Chełmońskiego 255 w Krakowie, gdzie działa niezmiennie od 2009 roku.

Szefem Szkoły Sztuk Walki IRBIS jest Piotr Kowalik, uczeń ŚP Sifu Grzegorza Ciembroniewicza oraz Sifu Tomasza Chabowskiego, z którym współpracuje od początku istnienia Szkoły. Piotr Kowalik to Mistrz Krajowy w Międzynarodowym Rankingu Instruktorów Wing Sing Tong Choy Lee Fut Kung Fu oraz posiadacz stopnia „Czarny I”.

IRBIS + LUNG

Szkoła Sztuk Walki IRBIS jest również krakowskim oddziałem Szkoły Sztuk Walki Kung Fu LUNG Wieliczka Sifu Tomasza Chabowskiego. Nasi uczniowie realizują jednakowy materiał szkoleniowy oraz podlegają systemowi oceny i egzaminów, który został opracowany w siedzibie głównej LUNG w Wieliczce. To dzięki tej ścisłej współpracy reprezentowany przez nas poziom szkoleniowy jest tak wysoki i gwarantuje skuteczny trening sztuk walki dostarczając właściwe rezultaty treningowe. Jako szkoła walki jesteśmy również licencjonowanym przez Międzynarodową Organizację Wing Sing Tong Choy Lee Fut w Sydney, Australia „Hung Sing Gwoon” – tzw. „Szkołą Wielkiej Sagi” działającą w ramach Chan Family Choy Lee Fut.

SUKCESY IRBISA

Połączenie tradycyjnego treningu z nowoczesną sportową metodyką treningową od samego początku działalności Klubu przynosiło rezultaty nie tylko w postaci realizowanych celów samych ćwiczących, ale też przynosiło wiele sukcesów na arenie sportowej. Zawodnicy reprezentujący barwy IRBISA sięgali po złote, srebrne i brązowe medale na imprezach polskich i zagranicznych mistrzostw Kung Fu. Do grona najbardziej utytułowanych zawodników zaliczają się też nasi instruktorzy m.in. Piotr Kowalik, Andżelika Stefańska-Kowalik oraz Sebastian Łaciak. W 2010 roku Piotr Kowalik wrócił z Mistrzostw Świata Kung Fu Tradycyjnego w Chinach ze złotym krążkiem i tytułem Mistrza Świata. Na tych samych zawodach oraz 2 lata później na kolejnych MŚ, Andżelika Stefańska-Kowalik wywalczyła srebrne i brązowe medale. Wielu najmłodszych reprezentantów Klubu regularnie wraca z Mistrzostw organizowanych przez Polski Związek Wushu z medalami co świadczy o dobrym przygotowaniu i pasji do treningu.

INFRASTRUKTURA KLUBU

Posiadamy trzy duże sale treningowe (łącznie ponad 400m2) z lustrami, wyposażone w specjalistyczny sprzęt sportowy oraz odpowiednie maty zapewniające wygodę i bezpieczeństwo. Do dyspozycji osób trenujących znajdują się worki treningowy, tarcze i łapy, a także ochraniacze do walk oraz rękawice. Sala do Kung Fu dodatkowo wyposażona jest w różnorodne, tradycyjny drewniane manekiny Choy Lee Fut, których nauka odbywa się na bardziej zaawansowanym poziomi szkolenia.
 
Na terenie Klubu ponadto znajdują się szatnie, łazienki z prysznicami, a także recepcji i poczekalnia.

Zobacz wirtualny spacer po klubie IRBIS:

Prowadzimy zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy zarówno tych, którzy myślą jedynie o rekreacji, jak również osoby zainteresowane sportową karierą związaną z chińskimi sztukami i sportami walki. Nasi doświadczeni, posiadający ministerialne kwalifikacje dyscypliny Kung Fu (Wushu) instruktorzy oraz profesjonalne wyposażenie klubu gwarantują naszym uczniom bezpieczny i efektywny trening. Szkoła Sztuk Walki IRBIS jest zrzeszona w Polskim Związku Wushu, odpowiadającym za organizację Mistrzostw Polski oraz wyłanianie Reprezentacji Polski na imprezy międzynarodowe jak Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata.

Oferujemy zajęcia z zakresu:

Treningi Kung Fu w naszej szkole to: