instruktorzy kung fu

Piotr Kowalik

Trening chińskich sztuk walki rozpoczął w 1991 roku u Sifu Grzegorza Ciembroniewicza, uznanego mistrza systemu Choy Lee Fut Chen Family. Od wielu lat jeden z najbardziej utytułowanych, czołowych zawodników Kung Fu (Wushu) w Polsce. Zajmuje się trenowaniem form tradycyjnych oraz form sportowych. Posiada tytuły Mistrza Świata wywalczone na Mistrzostwach Świata systemu Choy Lee Fut w roku 2004 w Chile oraz 2006 w Chinach.

W 2010 roku podczas Mistrzostw Świata Wushu Tradycyjnego w Chinach zdobył złoty i srebrny medal w konkurencji form tradycyjnych. Wyróżniony prestiżowym tytułem „Najlepszego Zawodnika Roku 2006” przyznanym przez Amerykańską Federację Chińskiego Kuoshu w Baltimore w Stanach Zjednoczonych.

Swoje umiejętności doskonalił pod okiem Mistrzów systemu Choy Lee Fut: Mistrza Chen Yong Fa – spadkobiercy systemu Choy Lee Fut, Sifu Grzegorza Ciembroniewicza oraz Sifu Tomasza Chabowskiego. Posiada stopień „czarny I” w Choy Lee Fut Kung Fu.

Wushu Sportowego uczył się miedzy innymi od mistrza Yuan Wen Qinga, uważanego obecnie za jednego z najwybitniejszych chińskich zawodników wszech czasów. Od kilku lat regularnie szkoli się w Chinach podnosząc swoje umiejętności pod kierunkiem znanej chińskiej trener Zhang Xizhen. W kraju uczy się miedzy innymi od polskiego olimpijczyka dyscypliny Wushu – Andrzeja Topczewskiego.

Piotr Kowalik jest Mistrzem Polski tradycyjnych form południowych. Należał do zawodników Polskiej Kadry Narodowej Polskiego Związku Wushu w formach tradycyjnych  i sportowych. Od wielu lat złoty medalista krajowych i międzynarodowych zawodów Kung Fu – Wushu.

Posiada uprawnienia Sędziego Międzynarodowego klasy europejskiej w formach sportowych oraz I klasę Sędziowską Polskiego Związku Wushu w formach tradycyjnych i sportowych. Posiada licencję instruktora sportu Wushu wydaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki Rzeczpospolitej Polskiej. W roku 2009 Piotr Kowalik ukończył Akademię Wychowania Fizycznego na wydziale Wychowanie Fizyczne, kierunek Turystyka i Rekreacja i uzyskał tytuł magistra.

Andżelika Stefańska-Kowalik

Wschodnie sztuki walki rozpoczęła od treningów Hung Gar Kuen Kung Fu w 2005. Obecnie poszerza swoje umiejętności i rozwija się w stylu Choy Lee Fut pod okiem Sifu Tomasza Chabowskiego oraz Piotra Kowalika. Regularnie uczestniczy w międzynarodowych seminariach dla instruktorów Hung Sing Gwoon Chan Family Choy Lee Fut w Polsce oraz za granicą, między innymi w Chinach czy w Meksyku. Posiada uprawnienia instruktora sportu ze specjalizacją Wushu, przyznane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki RP. Jest członkiem Hungga Chow Wing Tak Martial Arts Association z siedzibą w Hong Kongu.

Jako reprezentantka Kadry Narodowej zdobyła dwa brązowe medale na Mistrzostwach Świata Wushu Tradycyjnego w Shiyan – Chiny 2010 oraz srebro i brąz podczas Mistrzostw Świata Wushu Tradycyjnego w Huangshan – Chiny 2012. Za te ostatnie jako jedyna polska kadrowiczka została wyróżniona Nagrodą Ministra Sportu i Turystyki RP.

Wielokrotna uczestniczka oraz medalistka zawodów rangi światowej, europejskiej i ogólnopolskiej. Pierwsze miejsca otrzymała za występy m.in. na Mistrzostwach Polski w 2009, 2011 i 2012 roku. Podwójna złota medalistka Mistrzostw Polski 2013. Po zakończeniu kariery zawodniczej koncentruje uwagę i energię na szkoleniu i trenowaniu innych w duchu Kung Fu oraz rozwijaniu siebie w Choy Lee Fut. 

Jest także szkoleniowcem w międzynarodowej organizacji StrongFirst zajmującej się treningiem siłowym z kettlebell, sztangą i masą własnego ciała. Więcej informacji na ten temat znajduje się na trening.tigerzone.pl.

„Kung Fu było moim marzeniem od lat dziecięcych i śmiało mogę powiedzieć, że to jedna z najlepszych rzeczy jaka mogła mi się w życiu przydarzyć. Nigdy nie jest za późno, aby zacząć wzmacniać ciało i umysł. Poza treningiem fizycznym , budowaniem sprawności na wielu płaszczyznach i dbaniem o zdrowie, ważnym elementem są takie wartości jak szacunek, odwaga, wytrwałość i skromność. Wszystkie je zawiera kodeks wojownika, Mo Duc (Wu De). Uważam, że Kung Fu to wielka wartość i zawsze będę namawiać do praktykowania właśnie tej sztuki walki”.

Magdalena Bryk

Instruktor Hung Sing Gwoon Chan Family Choy Lee Fut oraz medalistka turniejów tradycyjnego Kung Fu. Po tym jak zakończyła karierę zawodniczą została sędziną na zawodach i turniejach organizowanych przez Polski Związek Wushu.

Trening rozpoczęła w 2012 roku pod opieką Piotra Kowalika i wciąż rozwija swoje umiejętności biorąc udział w obozach treningowych, seminariach dla instruktorów oraz międzynarodowych szkoleniach Choy Lee Fut.

W Szkole Sztuk Walki IRBIS prowadzi treningi zarówno dla dzieci, jak i młodzieży oraz dorosłych.  

Sebastian Łaciak

Instruktor Hung Sing Gwoon Chan Family Choy Lee Fut, a także medalista turniejów tradycyjnego Kung Fu oraz Sanda. Od 10 lat trenuje chińskie sztuki walki i regularnie startuje w zawodach zarówno w konkurencjach Taolu, jak i Sanda. 

W Szkole Sztuk Walki IRBIS trenuje pod okiem Piotra Kowalika oraz prowadzi zajęcia Kung Fu dla osób początkujących.