Mistrzostwa Podkarpacia Wushu 2013

Adepci Kung Fu ze Szkoły Sztuk Walki IRBIS przywieźli 19 medali z IV Mistrzostw Podkarpacia Wushu, które odbyły się w sobotę 26 października w Rzeszowie. Ekipa liczyła 21 osób i wywalczyła 9 złotych, 7 srebrnych i 3 brązowe krążki.

W konkurencji tradycyjnych form ręcznych juniorów Michał Szumiec pokonał aż 24 rywali i tym samym sięgnął po złoty medal. Wynik ten powtórzył w konkurencji form z bronią – kij. Natomiast srebro otrzymał za start w konkurencji form z bronią – szabla. Taki sam bilans medalowy (dwa złota i srebro) osiągnął senior i szef drużyny z Irbisa, Piotr Kowalik. Występował on w następujących konkurencjach: formy ręczne oraz formy z bronią – miecz i halabarda. Ze złotymi medalami wróciła do Krakowa także Andżelika Stefańska, seniorka, reprezentantka Kadry Narodowej Wushu oraz srebrna i brązowa medalista Mistrzostw Świata w Chinach w 2012 roku. W tych samych konkurencjach – forma ręczna i forma z kijem – ale w kategorii wiekowej juniorów złoto i srebro wywalczyła Wiktoria Baran.

Pierwsze miejsce w walkach Qingda juniorów do 50 kg zdobył Filip Suwada. Z kolei brązowy medal otrzymał za start w formach ręcznych. Do świetnego wyniku Szkoły Sztuk Walki IRBIS na mistrzostwach w Rzeszowie przyczyniły się również występy juniorów: Franek Żontołw (złoto – formy ręczne dzieci 3-6 lat), Maciek Filipek (srebro – forma z szablą, srebro – forma z kijem), Bartek Filipek (srebro –forma z kijem), Maciek Lisik (srebro – forma ręczna, brąz – forma z szablą), Ula Papież (brąz – forma ręczna).

Wielkie gratulacje i brawa należą się całej drużynie, w szeregach której znaleźli się też: Milena Kajca, Emilia Konieczny, Natalia Wójcik, Gabriela Baran, Dawid Kowalski, Rafał Kajca, Adam Niedbalski, Łukasz Ehrenfeld, Sebastian ŁaciakFilip Cebula i Szymon Kądzielawa. Trzeba zaznaczyć, że dla większości z nich były to pierwsze zawody Kung Fu. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w mistrzostwach i liczymy na Was przy okazji kolejnych turniejów!