Złoto w Tai Chi

Tomasz Bilut, reprezentant Polski i instruktor tai chi w Szkole Sztuk Walki IRBIS jest złotym medalistą II Mistrzostw Europy Wushu Tradycyjnego w konkurencji Tai Chi. Jego koleżance z Kadry Narodowej Wushu i również instruktorce naszego klubu, Andżelice Stefańskiej do podium zabrakło zaledwie 0.03 punktu. Zawody rozegrano 8-15 kwietnia w stolicy Rumuni – Bukareszcie.

Podczas II Mistrzostw Europy Wushu Tradycyjnego zawodnicy startowali w konkurencjach form tradycyjnych oraz w walkach qingda – lekki kontakt. Polacy zdobyli 5 złotych, 5 srebrne i 8 brązowych medali. Tomasz Bilut, na co dzień zawodnik szkoły kung fu Vo Thuat Thanh Quyen z Tarnowa, jako pierwszy z Polaków stanął na najwyższym podium. Gdy zaczęto grać Mazurka Dąbrowskiego Tomek wraz z towarzyszącą mu przy dekoracji drużyną zaśpiewał hymn Polski. Jak sam twierdzi było to wspaniałe i niezapomniane przeżycie. Gratulujemy kolejnego sukcesu!

Andżelice Stefańskiej, reprezentującej barwy klubu Fu Hok Kuen Płock do podium zabrakło zaledwie 0.03 punktu. W obu konkurencjach – form ręcznych i form z bronią (kij) – startowała i wygrała z inną utytułowaną polską zawodniczką Ewą Ciembroniewicz (Choy Lee Fut, Kraków).

O tym wydarzeniu pisze INTERIA.PL

Zapraszamy do obejrzenia galerii:
II Mistrzostwa Europy Wushu Tradycyjnego (Bukareszt, Rumunia 2013)

Ostatnie wpisy: